Uczniowie są bardzo różni. Inaczej się zachowują i pracują we własnym tempie. Tutaj dowiesz się więcej o każdym typie ucznia i jego cechach szczególnych.

 

Ważniak Pyta lub komentuje wszystko, co mówi każdy, w tym nauczyciel. Wstąpił do klubu książki, nauki, matematyki, szachów oraz kółka teatralnego. Takie nadpobudliwe osobowości można znaleźć niemal wszędzie i mogą stać się irytujące dlatego często cierpliwość innych uczniów dla Ważniaka szybko się wyczerpuje.
Pracuś Zawsze przygotowany do lekcji, z odrobioną pracą domową, nauczony na klasówkę. Pierwszy biegnie pokazać odrobione zadania domowe, wykonane dodatkowe projekty. Jeżeli nauczyciel zapomni o zapowiedzianej kartkówce, on mu o tym przypomni.

Modnisia

lub

Laluś
Jej (lub jego) życie wypełniają Instagram, Tinder i Facebook. Pisze o wszystkim, zdając relację z każdej minuty swojego życia. Fotki jedzenia, fotki chłopaka, fotki pieska i tak w kółko. Wbrew pozorom jest naprawdę zapracowana. Te wszystkie posty same się przecież nie napiszą, a zdjęcia same się nie zrobią, nie wspominając już o makijażu. W szkole pojawia się głównie po to, by olśniewać swoim blaskiem i od czasu do czasu zrobić sobie sweet focię w łazience. Nauka niezbyt ją interesuje. Drzwi do kariery otworzy jej przecież co innego. Dla jednych niedościgniony ideał, dla innych próżny osobnik nie liczący się ze zdaniem innych.
Osiłek Zapalony fan siłki, który najchętniej by z niej nie wychodził. Napakowany klasowy siłacz. Swoją moc lubi okazywać męcząc młodszych uczniów. Przed nim nic się nie ukryje, to od niego zależy, kto dzisiaj będzie jego ofiarą. Najbardziej szalone pomysły, najwięcej uwag w dzienniku i brak sympatii ze strony nauczycieli.
Lanser Telefony zmienia jak rękawiczki. Nosi markowe ciuchy, pali tylko e-papierosy i nie zadaje się z byle kim. Jest królem życia, uwielbia imprezki i ma się za szkolnego amanta, który może przebierać w dziewczynach. Jego życiowa dewiza? "Baluj za hajs starych". Zderzenie z rzeczywistością, gdy opuści już mury szkoły bywa dla niego czasem bardzo bolesne. No chyba, że kochani rodzice pozwalają mu balować dalej.
Zgrywus Klasowy żartowniś. To dzięki niemu zapchana jest dziurka od klucza w drzwiach klasowych, gąbka nasączona jest atramentem, a na krześle nauczyciela leży pinezka. Najczęściej wysyłany jeśli trzeba odwołać kartkówkę czy poprosić o przełożenie sprawdzianu. Zawsze potrafi podejść nauczyciela, tu zagada, tam coś powie i wszyscy są zadowoleni. Taka osoba jest niezwykle cenna w klasie, z nią nigdy nie ma nudy, a szkolny czas szybciej ucieka. Ponadto na wycieczkach to żartowniś sypie najlepszymi opowieściami jak z rękawa.
Śpioch O ile uda mu się dotrzeć do szkoły na trzecią lekcję (wcześniej wstać się nie da), to kontynuuje swoje drzemki podczas lekcji. Zawsze w ostatniej ławce, głowa skryta między rękami spokojnie spoczywa na ławce. W ekstremalnych przypadkach słychać pochrapywanie. Śpioch - wybudzony z drzemki nie wie co się dzieje, gdzie jest, ani kim jest.
Łasuch Uwielbia jeść i wciąż coś przegryza, dlatego ma zawsze tłuste ręce i mówi czasem z pełną buzią. Dzieli się wszystkim, oprócz tego, co nadaje się do jedzenia. Pierwsze śniadanie zjada w domu, drugie w drodze do szkoły, a trzecie na pierwszej przerwie. Na lekcjach jego głowa co chwilę ląduje pod ławką, aby uszczknąć kolejny kawałek czegoś smacznego.
Oferma A to na kogoś wejdzie, a to coś wyleje albo się potknie. Chodzące nieszczęście, którego jedyną umiejętnością jest tylko sprowadzanie na siebie kłopotów i dostarczanie powodów do żartów reszcie klasy. Zawsze coś zgubi, czegoś zapomni. Nie za bardzo ogarnia co się wokół dzieje. Niestety taka Oferma jest często gnębiona przez innych, szczególnie przez Osiłka.
Poeta Żyjący w błogiej niewiedzy, wiecznie zamyślony i nieobecny. Nie nauczył się, bo musiał pojechać na konkurs. Nie wiedział o sprawdzianie, bo wtedy właśnie spóźnił się na lekcję. Nie wiedział o wyjściu do kina, bo kolega zapomniał go poinformować. Nie zrobił zadania, bo zapomniał, że dziś będzie matematyka. Generalnie typ przewidywalny.
Papa Smerf Wszystko załatwi, z każdym pogada, zawsze uprzejmy. Nie szuka zaczepki, muzyki słucha ze słuchawek, nie chwali się rzeczami, które kupili mu rodzice. Szanuje innych i pomaga znajomemu na sprawdzianie, gdy o to poprosi. Ulubieniec nauczycieli i kolegów z klasy.