Organizacja w Naszej Szkole
W tym dziale prezentowane są informacje o strukturze organizacyjnej i zasobach szkoły: organach Szkoły, obiektach, pracowniach i gabinetach, kadrze Szkoły, klasach, kołach, klubach, zespołach i innych ogniwach organizacji Szkoły.
Obiekty, pracownie, gabinety
Siedzibę szkoły stanowi zabytkowy budynek usytuowany wśród terenów zielonych. Zapewnia uczniom dobre warunki socjalne. Bazę sportową szkoły wyróżnia doskonale wyposażona siłownia. W budynku szkoły znajduje się piękna, zabytkowa aula, w której organizowane są uroczystości oraz imprezy szkolne i miejskie.
Bezpośrednio przy budynku szkoły znajdują się przystanki autobusowe komunikacji miejskiej numer 1 oraz 4. W pobliżu budynku znajduje się przystanki linii autobusowych numer 5, 16, 23, 24 i 29.
Szkoła dysponuje doskonale wyposażonymi, nowoczesnymi pracowniami ogólnodydaktycznymi i zawodowymi do kształcenia teoretycznego i praktycznego. Są to pracownie: procesów technologicznych w gastronomii, obsługi konsumenta w restauracji i barze, symulacyjna firma handlowa, salon fryzjerski, laboratorium chemiczne i mikrobiologiczne, informatyczne. Większość pracowni została doposażona w ramach projektu współfinansowanego ze środków unijnych „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” na kwotę ponad 2 mln złotych. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli praktyków, stale doskonalących się w ramach kontaktów z przedsiębiorcami w kraju i zagranicą.
Projekty, programy, pomysły
Szkoła bierze czynny udział w realizacji różnych projektów unijnych. Przypominamy uczniom o nowych pomysłach i rozwiązaniach, które ich dotyczą. Organizujemy konkursy i propagujemy wiedzę dotyczącą współczesnych oraz historycznych wydarzeń w kraju i na świecie w nowoczesnych, zrozumiałych formach.
Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Prezentacja w formacie Power Point
Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest samorządową, publiczną placówką kształcenia ustawicznego aktywizującą osoby starsze, działającą na podstawie uchwały Rady Miasta Legnicy z dnia 26 marca 2007r. Swoją działalność rozpoczął 26 września 2007r. Organem prowadzącym Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku jest Miasto Legnica.
W prowadzeniu LUTW dyrekcję CKZiU wspiera Rada Programowa oraz Zarząd LUTW.
Celem Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest:
- Stymulowanie rozwoju osobowego oraz intelektualnej, psychicznej i fizycznej sprawności osób starszych,
- Prowadzenie działalności edukacyjnej (w tym w zakresie ochrony i promocji zdrowia), kulturalnej, twórczej i krajobrazowo-turystycznej dla osób starszych,
- Aktywizacja społeczna osób starszych i propagowanie aktywnego trybu życia,
- Upowszechnianie profilaktyki gerontologicznej.v
Legnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje swoje cele w szczególności poprzez:
- Wykłady, seminaria, dyskusje, konferencje naukowe z różnych dziedzin nauki.
- Konwersatoria z języków obcych.
- Zajęcia informatyczne.
- Warsztaty psychologiczne i artystyczne.
- Spotkania z przedstawicielami nauki, kultury, sztuki, polityki, gospodarki.
- Zajęcia z kultury fizycznej i rehabilitację zdrowotną.
- Aktywną działalność turystyczno-krajoznawczą.
- Działalność w zespołach, klubach i sekcjach zainteresowań.
- Samopomoc koleżeńską i pracę społeczną słuchaczy.
- Prowadzenie akcji informacyjnej i wydawniczej, propagującej działalność LUTW.
W lutym 2010r. powstał przy LUTW chór "Appassionata"- obecnie "Amabile", który liczy 30 osób i osiąga ogólnopolskie sukcesy.
Słuchacze uczestniczą w zajęciach dotyczących zagadnień: medycyny, filozofii, promocji zdrowia, psychologii, historii, edukacji regionalnej, prawa.
Wysoki poziom wykładów i seminariów gwarantują naukowcy m.in. z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.
LUTW współpracuje m.in. z: Miejską Biblioteką Publiczną, Muzeum Miedzi, Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej, Fundacją Uniwersytetu Jagielońskiego, Miejskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu, legnickim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Zapisy na LUTW odbywają się raz w roku. Słuchaczem może zostać każda osoba w wieku starszym nieczynna zawodowo, która pragnie wnieść swój wkład pracy społecznej w urzeczywistnianie celów Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz złoży pisemną deklarację przystąpienia do grona jego słuchaczy. Przynależność do LUTW jest bezterminowa.
76 722 35 40
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UWAGA !!! Sekretariat znajduje się w budynku CKP przy ul.Grunwaldzkiej 2-20